Race Entry
Driver Registration
Mechanic & Media Registration
Championship Info
Championships
Events/Results
Standings
News
Partners
Governance
Official Documents
Safeguarding
LIVE
New to Karting
Contact Us
Menu
Close
Championship Info
Championships
Events/Results
Standings
News
Partners
Governance
Official Documents
Safeguarding
LIVE
New to Karting
Contact Us
Race Entry
Driver Registration
Mechanic & Media Registration
Registered Drivers
Rotax 2023
IAME 2023
KZ2 2023
TKM 2023
Honda 2023
Bambino 2023
IAME Water Swift Restricted
IAME Water Swift
Junior X30
Senior X30
Grid
List
1
Gus Lawrence
Chassis: Tonykart
Team: PF International Karting
6
Sam Shaw
Chassis: LN Kart
Team: Premium Karting
7
Khali Atkins
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
10
Marcus Littlewood
Chassis: BirelART
Team: Jade Racing Team
11
Marcus Luzio
Chassis: LN Kart
Team: DHR
16
William Smith
Chassis: BirelART
Team: MDL Motorsport
18
Josh Agambar
Chassis: LN Kart
Team: Premium Karting
21
Ewan Thomas
Chassis: BirelART
Team: Jade Racing Team
23
Michael Shin
Chassis: Gillard
Team: Mick Barrett Racing
26
Christopher Bingham
Chassis: Fullerton
Team: S8 Racing
28
Josh Palfreyman
Chassis: BirelART
Team: Jade Racing Team
29
Oliver Greetham
Chassis: Tonykart
Team: S8 Racing
33
Alistair Cresswell
Chassis: BirelART
Team: TWM
42
Harry Cottrell
Chassis: Fullerton
Team: S8 Racing
50
Michael Rapsey
Chassis: Tonykart
Team: BMR
52
James Pashley
Chassis: BirelART
Team: Jade Racing Team
59
Leon Frost
Chassis: BirelART
Team: TWM
61
Louis Johnston-Coull
Chassis: LN Kart
Team: Premium Karting
63
Alex Duncan
Chassis: KR
Team: Argenti Motorsport
65
Harry Yuill
Chassis: EKS
Team: Croc Promotion
68
Harry Jnr Burgoyne
Chassis: Gillard
Team: Mick Barrett Racing
74
Luke Taylor
Chassis: LN Kart
Team: Premium Karting
75
Jack Nettleship
Chassis: BirelART
Team: MDL Motorsport
142
Caden Mcqueen
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
177
Callum Tanner
Chassis: Exprit
Team: Privateer
Event Entry Lists
Event 1
IAME Round 1 – PFi
28 - 30 April 2023
Event 2
IAME Round 2 – Glan Y Gors
9 - 11 June 2023
Event 3
IAME Round 3 – Shenington
21 - 23 July 2023
Event 4
IAME Round 4 – Larkhall
18 - 20 August 2023
Event 5
IAME Round 5 – Rowrah
15 - 17 September 2023