Race Entry
Driver Registration
Mechanic & Media Registration
Championship Info
Championships
Events/Results
Standings
News
Partners
Governance
Official Documents
Safeguarding
LIVE
New to Karting
Contact Us
Menu
Close
Championship Info
Championships
Events/Results
Standings
News
Partners
Governance
Official Documents
Safeguarding
LIVE
New to Karting
Contact Us
Race Entry
Driver Registration
Mechanic & Media Registration
Registered Drivers
Rotax 2023
IAME 2023
KZ2 2023
TKM 2023
Honda 2023
Bambino 2023
IAME Water Swift Restricted
IAME Water Swift
Junior X30
Senior X30
Grid
List
4
Macauley Bishop
Chassis: LN Kart
Team: DHR
9
Cian Geraghty
Chassis: Kosmic
Team: MDL Motorsport
10
Zac Green
Chassis: Croc Promotion
Team: Jamie Green Racing
11
Joey Brown
Chassis: Kosmic
Team: Optima Performance
12
Tye Mejia
Chassis: Mad-Croc
Team: Croc Promotion
12
Lewis Islin
Chassis: BirelART
Team: Jade Racing Team
14
Sam Kelbrick
Chassis: Kosmic
Team: Ultimate-R
15
Joseph Smith
Chassis: Gillard
Team: Mick Barrett Racing
16
Oleksandr Savinkov
Chassis: KR
Team: Argenti Motorsport
17
Freddie Lloyd
Chassis: BirelART
Team: Fusion Motorsport
18
Riley Cranham
Chassis: Synergy
Team: Fusion Motorsport
19
Elias Vignola
Chassis: Fullerton
Team:
20
Toby Gale
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
21
Harrison Mackie
Chassis: Kosmic
Team: Fusion Motorsport
22
Jenson Graham
Chassis: Kosmic
Team: Fusion Motorsport
23
Flynn McDermott
Chassis: Kosmic
Team: Optima Performance
24
Lewis Bird
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
25
Aston Sharp
Chassis: Gillard
Team: Mick Barrett Racing
27
Ollie Rands
Chassis: BirelART
Team: MDL Motorsport
28
Maayan Patel
Chassis: Gillard
Team: Privateer
31
Monde-Jnr Konini
Chassis: Synergy
Team: Fusion Motorsport
33
Cathal Clark
Chassis: BirelART
Team: Fusion Motorsport
34
Samuel Woolley
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
35
Isaac Phelps
Chassis: Croc Promotion
Team: Jamie Green Racing
39
Omar Sindi
Chassis: OTK
Team: Evolution Racing
41
Austin Gale
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
42
Ewan Charman
Chassis: KR
Team: Argenti Motorsport
43
Oliver Stilp
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
44
Kenzo Craigie
Chassis: KR
Team: Argenti Motorsport
46
Hady-Noah Mimassi
Chassis: Tonykart
Team: Evolve Motorsport
48
Marley Parejo
Chassis: TBA
Team: BMR
58
Samuel Branston
Chassis: BirelART
Team: Jade Racing Team
59
Xiaochen Ji
Chassis:
Team: Premium Karting
63
Henry Carter
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
66
Taylor Orridge
Chassis:
Team: Croc Promotion
69
Eden Spanswick
Chassis: BirelART
Team: MDL Motorsport
70
Cameron Edmunds
Chassis: Croc Promotion
Team: Privateer
71
James Shotton
Chassis: Tonykart
Team: MDL Motorsport
73
Harry Bartle
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
76
Thomas-Minh Spearing
Chassis: KR
Team: Argenti Motorsport
78
Laith Khan
Chassis: BirelART
Team: Jade Racing Team
83
David Mcintyre
Chassis: Gillard
Team: Mick Barrett Racing
86
Rocco-Leon Shenton
Chassis: Croc Promotion
Team: Privateer
88
Tristan Powell
Chassis: Synergy
Team: MDL Motorsport
93
Morgan Moore
Chassis: LN Kart
Team: Premium Karting
94
Levi Sanghera
Chassis: Energy
Team: Privateer
96
George Quartermaine
Chassis: Croc Promotion
Team: Croc Promotion
E
Fred Green
Chassis: Croc Promotion
Team: Jamie Green Racing
Event Entry Lists
Event 1
IAME Round 1 – PFi
28 - 30 April 2023
Event 2
IAME Round 2 – Glan Y Gors
9 - 11 June 2023
Event 3
IAME Round 3 – Shenington
21 - 23 July 2023
Event 4
IAME Round 4 – Larkhall
18 - 20 August 2023
Event 5
IAME Round 5 – Rowrah
15 - 17 September 2023